Můj příběh a vzdělání

Zeptáte-li se dítěte, čím bude až vyroste, odpoví povoláním, při kterém si my dospělí ťukáme na čelo. Stejně tak to bylo se mnou, když jsem tvrdila, že budu herečkou. Od mala jsem hrála divadlo a posléze se dostala i na Vyšší odbornou školu, kde jsem se pustila do studia hudebně-dramatického oboru. Tady jsem ale pochopila, že má cesta se bude ubírat jiným směrem. Díky škole jsem se však dostala do rádia, které se stalo na dlouhou dobu mým chlebodárcem. A částečně pracuji v této branži dodnes.

Z rádia vedla cesta i do televize a k psaní. Dlouhá léta jsem moderovala (TV Galaxie, Česká televize) a sbírala praxi v novinách a časopisech. Během toho jsem však stále studovala: Dramaterapeut-herní specialista (PdF Olomouc), Dietní sestra (VOŠ Praha) či Léčivé rostliny (FaF Hradec Králové). Nyní se připravuji na studium farmacie.

Byliny byly vždy mojí vášní i koníčkem. Těsně po dovršení dospělosti jsem se naplno pustila do jejich studia. Za pomoci kamarádů bylinářů, farmaceutů i lékařů jsem se dostávala schod po schůdku výš ve znalostech o fytoterapii, aromaterapii, nauce o lidském těle
i psychosomatice. Těmto oborům jsem se podrobně věnovala
a studovala je (školy, školení, kurzy, semináře, workshopy apod.). Následovaly i rekvalifikační kurzy, které s oblastí alternativní medicíny
úzce souvisí: Masér a Kouč.

Po narození dětí jsem se podobně začala věnovat i problematice těhotenství, porodu i kojení (laktační poradkyně) a také masážím (baby masáže). I výrobě domácí kosmetiky (nejen pro děti). V té době jsem začala již také přednášet na seminářích a otevírala jsem své první kurzy, workshopy a semináře.

Byla jsem spoluzakladatelkou a deset let vedla úspěšné vydavatelství Bylinky revue, kde právě tvorba magazínu o bylinách i jeho speciálů byla mou šéfredaktorskou i tvůrčí parketou. Workshopy, přednášky i videonávody byly příjemným zpestřením pracovních dnů.

Nyní jsem mj. šéfredaktorkou webu Spektrumzdravi.cz. Přednáším, učím fytoterapii ve Škole přírodního léčení Tilia a jako bylinářka spolupracuji s Institutem funkční medicíny a výživy. Mám vlastní fytoterapeutickou praxi. Vystupuji v televizi (SEZNAM.TV, Česká televize, Nova).

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek