Semináře a workshopy

Seminář: Léčivé byliny pro život ženy

Datum a místo konání: Sobota 2. 4. 2022, 10-13 h, Dendrologická zahrada Průhonice

Vstupné: 590,- včetně (časově neomezené) prohlídky Dendrologické zahrady

Přihlášení: buď kontaktní formulář zde na webu nebo přes e-mail: monika@parapharmacy.cz

O čem to bude? Role hormonů má zásadní význam v řadě procesů, které v těle probíhají. Hormony ovlivňují naši náladu, dýchání, pohyb, trávení, metabolismus, stres i růst. Právě proto může hormonální nerovnováha způsobit vážné příznaky, jako je mimo jiné přibývání na váze, bolesti hlavy, vypadávání vlasů, problémy se spánkem, únava či úzkost nebo deprese. Špatná hladina hormonů může mít mnoho příčin. Zaměříme se na ně a zjistíme, které přírodní prostředky mohou být nápomocny.

Seminář: Léčivé byliny z louky i lesa

Datum a místo konání: Sobota 14. 5. 2022, 10-17 h, Dendrologická zahrada Průhonice

Vstupné: 990,- včetně (časově neomezené) prohlídky Dendrologické zahrady. V ceně vstupného je zahrnut bylinkový pitný režim po celý den a drobné občerstvení.

Přihlášení: buď kontaktní formulář zde na webu nebo přes e-mail: monika@parapharmacy.cz

O čem to bude? Naučíte se zpracovávat byliny a rostliny, které jsou během jara a léta v přírodě k mání. Zjistíte, jak je využívat v domácí kosmetice. Naučíte se je využívat pro domácí léčbu – dětí, dospělých a dokonce i domácích mazlíčků. Dozvíte se vše o způsobech zpracování, konzervování a uchování bylin. Zaměříme se rovněž na účinnou JARNÍ OČISTU TĚLA. Zbavíme se únavy a poradím i to, jak se pomocí přírodních prostředků lépe zbavovat tukových polštářů. Domů si pak odnesete bylinkový dárek.

Seminář: Základy (letní) aromaterapie

Datum a místo konání: Sobota 11. 6. 2022, 10-17 h, Dendrologická zahrada Průhonice

Vstupné: 1290,- včetně (časově neomezené) prohlídky Dendrologické zahrady. V ceně vstupného je zahrnut bylinkový pitný režim po celý den a drobné občerstvení.

Přihlášení: buď kontaktní formulář zde na webu nebo přes e-mail: monika@parapharmacy.cz

O čem to bude? Základy aromaterapie jsou určeny pro všechny, kteří objevili kouzlo éterických olejů, avšak zatím neví, jak je správně používat a pracovat s nimi. Povíme si vše o historii aromaterapie, o zásadách bezpečného používání éterických olejů, zaměříme se na problematiku trhu s éterickými oleji a naučíte se poznat ty skutečně kvalitní. Naučíme se zacházet se základními éterickými oleji, které by neměly chybět v domácí lékárničce. Chybět nebudou ani základy voňavé aroma auto-masáže. A domů rozhodně nepůjdete s prázdnou. Odnesete si drobný voňavý dárek.

Seminář: Posilování imunitního systému u dětí

Datum a místo konání: Sobota 24. 9. 2022, 10-13 h, Dendrologická zahrada Průhonice

Vstupné: 590,- včetně (časově neomezené) prohlídky Dendrologické zahrady.

Přihlášení: buď kontaktní formulář zde na webu nebo přes e-mail: monika@parapharmacy.cz

O čem to bude: Seminář Bylinky pro děti je již jakýmsi evergreenem. V posledních dvou letech probíhal pouze on-line. Nyní se můžeme sejít „naživo“. Zaměříme se na fungování imunitního systému i správné funkci střev. Povíme si, co vše je třeba dělat proto, aby děti nebyly opakovaně nemocné a aby se jim nemoci, pokud možno, vyhýbali. Povíme si o bylinách, medicinálních houbách i éterických olejích, které jsou pro děti vhodné. Naopak si řekneme něco i o těch, kterým je u nejmenších lepší se vyhnout. Diskuze i dotazy během seminářů jsou pochopitelně součástí.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek